Våtdräkt Herr 3/2 Mystic Brand Shortarm Bzip (Utgående)-XS
Våtdräkt Herr 3/2 Mystic Brand Shortarm Bzip (Utgående) stl XS i gruppen Våtdräkt och tillbehör / Våtdräkt herr / Våtdräkter herr sommar hos Surfspot Sweden AB (35000-180053-XS)
Våtdräkt Herr 3/2 Mystic Brand Shortarm Bzip (Utgående) stl XS

Våtdräkt Herr 3/2 Mystic Brand Shortarm Bzip (Utgående) stl XS

797 SEK
1799 SEK
Mer information
Artnr: 35000-180053-XS
 
Lägg i kundvagnen
  • Produktinformation
    • Flexig och prisvärd, perfekt för sommaraktiviteter i vattnet.
      Dragkedja på ryggen.

      Storlek XS

      Våtdräkten är till största del tillverkad av det sköna och flexiga M-flex neoprenet och gjord i dubbelneopren för en tålig och slitstark yta. Alla sömmar är sydda med en flatlock-metod vilket innebär att panelerna konstruerats ihop med en lätt överlappning och en bred söm. Detta skapar slitstarka och hållbara sömmar. Våtdräkten är utrustad med många smarta funktioner som bland annat halkfria ärmslut och vindskydd på bröstpanelen. Dessutom har den förstärkta knän med en 4-vägs stretch panel. Den här våtdräkten passar perfekt för varmare vatten. 

      Egenskaper:

      Flatlocksömmar

      Wind Mesh på bröstpanel

      Förstärkta knän

      Dragkedja bak

      Bilden kan avvika något från verkligheten.

      Se Storleksguide
    • Leverans och frakt
    • OBS! Korrekt fraktpris visas i kassan, informationen ovan tar ej hänsyn till eventuella fraktkampanjer (t ex, "Fri frakt för köp över 1000:-").

      Klicka här för att läsa mer om frakter.

    omdömen

    0 omdömen

    Den här produkten har inga recensioner. Du måste vara inloggad för att kunna publicera en recension.

    Se fler varor

    Andra köpte även

    M2 Neoprenlim
    99 SEK
    Köp!
    Info
    Surfvax SexWax x1-Yellow
    42 SEK
    Köp!
    Info
    Atan Hot Mistral 6,5mm
    fr. 789 SEK
    fr. 919 SEK
    Ascan Star Thermo 6mm
    599 SEK
    669 SEK
    Choose country