Liquid Force Butterstick Pro Wakeboard
Självklart! Här är texten omskriven utan streck mellan stycken, utan fet stil och i en enhetlig stil:
Vad gör man med sin mest populära bräda år efter år? Man gör den ännu bättre, så klart!
Vår mest populära parkbräda har fått en uppdatering – och den är riktigt grym! Felix ville behålla samma lekfulla känsla och flex som i Butterstick Pro, men ge brädan nytt liv genom att minska vikten.
Den nya Butterstick Pro har en smidigare rail-profil som både minskar vikten och gör att brädan skär genom vattnet mer effektivt. Vi har också smalnat av midjan på brädan för att göra den snabbare från kant till kant och mer responsiv i svängarna. Basen är fortfarande enkel och hal för en problemfri åktur, men med extra rocker för att ge ännu bättre tryck i pressarna!
Butterstick Pro har just blivit ännu bättre.
Den här helt nya wakeboarden ingår i vår "Dealer Exclusive"-serie och finns endast hos auktoriserade Liquid Force-återförsäljare. Stöd din lokala LF-butik!
Längd (cm) | Bredd (tum) | Rocker (tum) | Stance 4D (tum) | Stance 6X/6R (tum) | Viktrange (kg) |
---|---|---|---|---|---|
144 | 16.8 | 2.8 | 19.7 - 25 | 21.2 - 24 | 63-95 |
148 | 17 | 2.9 | 20.7 - 26 | 22.2 - 25 | 72-105 |
152 | 17.3 | 2.9 | 20.7 - 26 | 22.2 - 25 | 59-108+ |
- Produktinformation
-
- Leverans och frakt
-
Frakt:
OBS! Korrekt fraktpris visas i kassan, informationen ovan tar ej hänsyn till eventuella fraktkampanjer (t ex, "Fri frakt för köp över 1000:-").
Kampanjvara
omdömen
Den här produkten har inga recensioner. Du måste vara inloggad för att kunna publicera en recension.